Akcja „Rodacy- Bohaterom”


Celem akcji „Rodacy - Bohaterom” jest pomoc byłym żołnierzom Armii Krajowej, ich rodzinom oraz wszystkim potrzebującym Polakom, którzy mieszkają na terenie Białorusi, Litwy, Ukrainy i Mołdawii. Akcja obejmuje pomoc ludziom starszym, żyjącym w ubóstwie oraz ludziom mającym problemy ze zdrowiem.

Bieżąca edycja odbywa się po raz dwunasty i jest ukierunkowana m.in. na zbiórkę określonych darów żywnościowych o przedłużonej dacie ważności (w szczególności: kawa, herbata, makaron, kasza, cukier, słodycze, owoce i warzywa w puszkach).  Z artykułów tych zostaną przygotowane jednolite paczki, z taką samą ilością produktów, które wraz z dołączonymi życzeniami świąteczno - noworocznymi zostaną przekazane Polakom z dawnych Kresów. Inicjatorem tych działań jest Stowarzyszenie Odra – Niemen, zaś akcję w Krakowie i Małopolsce koordynuje Akademia Ignatianum. Zbiórka darów żywnościowych prowadzona była również przez Małopolski Urząd Wojewódzki, a Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik objął ją honorowym patronatem

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie także przyłączyła się do tej akcji, przekazując na ten cel wspólnie z Komendą Miejską PSP w Krakowie oraz komendami powiatowymi PSP województwa małopolskiego ok. 650 kg żywności.

Szerzej o akcji można przeczytać na stronie: https://rodacybohaterom.pl/

❮❮  Wróć do listy aktualności