Ratownik

Małopolskie Grupy Specjalistyczne doskonaliły w warunkach poligonowych taktykę ratowniczą związana z katastrofami budowlanymi

W dniach 22-27.04.2018 r. na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Żaganiu odbyły się wspólne ćwiczenia poligonowe Specjalistycznych Grup Poszukiwawczo Ratowniczych oraz Ratownictwa Technicznego z terenu woj. małopolskiego.

Warunki jakie daje Poligon Wojsk Lądowych w Żaganiu w zakresie odwzorowania realistycznych warunków szkoleniowych katastrofy budowlanej – jest jednym z nielicznych tego typu w kraju, dlatego KW PSP w Krakowie już od kilku lat korzysta z gościnności Wojska Polskiego i infrastruktury militarnego poligonu.

Dzięki dużemu doświadczeniu zawodowemu oraz praktycznemu dowództwa SGPR w Nowym Sączu oraz kadry SA PSP w Krakowie opracowano wspólnie z KW PSP w Krakowie kierunki szkoleniowe
do realizacji dla SGPR oraz SGRT uczestniczących w ćwiczeniach poligonowych.

Ćwiczenia odbyły się zgodnie z zatwierdzonym przez Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Stanisława Nowaka rozkazem, planem i przyniosły wymierny efekt szkoleniowy.

W dniu 25.04.2018 r. ćwiczenia poligonowe wizytował Zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego ds. operacyjnych – mł. bryg. Paweł Sejmej, który również podziękował wszystkim uczestniczącym strażakom za zaangażowanie i poświęcenie podczas realizacji zadań.

 


2011 KW PSP w Krakowie
Agencja Interaktywna EUROHOST