Spokrewnieni służbą – Ogólnopolska zbiórka krwi z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

            Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak objął patronatem akcję pt. „SpoKREWnieni służbą”, która ma na celu oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym w dniu święta państwowego, przypadającego na dzień 1 marca – poprzez honorowe oddawanie krwi. Święto obchodzonego jest od 6 lat, jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
 

            W związku z powyższym strażacy z terenu woj. małopolskiego pragną włączyć się w tą ogólnopolską humanitarną akcję. Szczegóły dot. akcji organizowanych na terenie poszczególnych powiatów odnaleźć można na stronach internetowych komend powiatowych/miejskich PSP.

            Ponadto w dniach od 1 do 31 marca br wszyscy chętni do oddania swojej krwi mogą to uczynić w Oddziałach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W momencie zgłoszenia się w w/w punktach w celu oddania krwi, oddający powinni poinformować personel medyczny, że oddają w ramach akcji krwiodawstwa strażaków - „SpoKREWnieni służbą”.

            Do honorowego oddania krwi w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą” zachęcamy wszystkich strażaków zawodowych, druhów OSP, zaprzyjaźnione służby mundurowe oraz lokalną społeczność.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę zaszczytną ideę niesienia pomocy potrzebującym.

 

Informacja o inauguracji akcji:

http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Zbiorka-krwi-SpoKREWnieni-sluzba-w-holdzie-Zolnierzom-Wykletym/idn:36215

 

Opracowanie: st. kpt. Sebastian Woźniak, rzecznik prasowy małopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP


2011 KW PSP w Krakowie
Agencja Interaktywna EUROHOST