Uroczyste powitanie nadbrygadiera Stanisława Nowaka

            8 maja 2017 r. w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie obyło się uroczyste powitanie małopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP nadbrygadiera Stanisława Nowaka, który 6 maja w Warszawie odebrał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w takcie Centralnych obchodów Dnia Strażaka, akt nadania stopnia generalskiego.

           W uroczystości udział wzięli pracownicy Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie oraz komendanci powiatowi i miejscy PSP woj. małopolskiego.

            Nadbrygadiera Stanisława Nowaka uroczyście powitał zastępca małopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP – st. bryg. Marek Bębenek. W swoim przemówieniu st. bryg. Marek Bębenek podkreślił, iż strażacy w Małopolsce są dumni z tego że mogą służyć pod wodzą generała.

            Kolejno głos zabrał nadbrygadier Stanisław Nowak, który zaznaczył, że jego awans należy traktować również jako wyróżnienie wszystkich strażaków z terenu woj. małopolskiego. Ponadto małopolski komendant wojewódzki PSP podziękował za owocną współpracę podległym pracownikom, w sposób szczególny zwracając się do komendantów powiatowych i miejskich PSP oraz kadry dowódczej KW PSP w Krakowie.

            W imieniu komendantów powiatowych i miejskich PSP woj. małopolskiego głos zabrał komendant powiatowy PSP w Oświęcimiu – bryg. Piotr Filipek, który życzył nadbrygadierowi Stanisławowi Nowakowi dalszych sukcesów.

 

Opracowanie: st. kpt. Sebastian Woźniak – rzecznik prasowy małopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP,

Zdjęcia: mł. bryg. Grzegorz Cegła, KW PSP Kraków.


2011 KW PSP w Krakowie
Agencja Interaktywna EUROHOST