Obchody Dnia Strażaka w Skidziniu (gm. Brzeszcze) z udziałem premier Beaty Szydło

Strażacy ratują życie i dobytek

Cieszycie się największym szacunkiem społecznym, zasłużonym – mówiła premier Beata Szydło zwracając się do strażaków. Prezes Rady Ministrów dodała, że strażacy, zarówno ochotnicy, jak i zawodowi, cieszą się wysoką estymą, gdyż są niezawodni. Nigdy nie odmawiacie pomocy, zawsze jesteście wtedy, kiedy jest najtrudniej – czy to powódź, katastrofa budowlana, katastrofa drogowa, czy pożar. Zawsze pierwsi są strażacy. Niosą pomoc, ratują życie, ratują dobytek – zaakcentowała Beata Szydło.

Podziękowanie za służbę

Premier wyraziła uznanie dla pięknej tradycji, jaką w wielu rodzinach jest przekazywanie tego zawodu z ojca na syna. Dziękujemy Wam za to, że jesteście. Za waszą pomoc, za to, że zawsze można na was liczyć – powiedziała premier.

Credo strażaków

Beata Szydło podkreśliła, że służba strażaków streszcza się w pięknym credo, często widocznym na sztandarach podczas uroczystości strażackich. Bogu na chwałę, ludziom na pożytek – to jest bardzo proste i krótkie zawołanie, w którym streszcza się cała służba strażacka – zaznaczyła premier.

Szefowa rządu życzyła strażakom, by jak najrzadziej musieli wyjeżdżać do akcji oraz by zawsze wracali do domu cali i zdrowi. Składam te życzenia również na ręce waszych rodzin, które znoszą z cierpliwością waszą służbę, towarzyszą wam i was wspierają – powiedziała Beata Szydło. 

Premier honorowym członkiem Zarządu Oddziału w Brzeszczach

Premier wręczyła Medale za Zasługi dla Pożarnictwa: srebrny Tadeuszowi Morończykowi (OSP Bór) i brązowy Krystianowi Walczykowi (OSP Brzeszcze). 

Beata Szydło jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Przecieszynie. W czwartek została honorowym członkiem Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej RP w Brzeszczach.

W uroczystości udział wzięli m.in. małopolski komendant wojewódzki PSP – st. bryg. Stanisław Nowak oraz komendant powiatowy PSP w Oświęcimiu – bryg. Piotr Filipek.

Wystąpienie premier Beaty Szydło podczas uroczystości z okazji Dnia Strażaka

https://www.premier.gov.pl/multimedia/wideo/wystapienie-premier-beaty-szydlo-podczas-uroczystosci-z-okazji-dnia-strazaka.html

 

Nagranie z Obchodów Dnia Strażaka w Skidziniu

http://www.tvpparlament.pl/retransmisje-vod/inne/obchody-dnia-strazaka-w-skidziniu-gm-brzeszcze-z-udzialem-premier-beaty-szydlo/30231470

 

Galeria zdjęć.

http://oswiecim112.pl/premier-beata-szydlo-obchodach-strazaka-gminy-brzeszcze-zdjecia/

Opracowanie: st. kpt. Sebastian Woźniak – rzecznik prasowy małopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP, na podstawie: https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/premier-beata-szydlo-do-strazakow-dziekujemy-za-to-ze-zawsze-mozna-na-was.html

Zdjęcia: Oświęcim 112 oraz archiwum KW PSP Kraków.


2011 KW PSP w Krakowie
Agencja Interaktywna EUROHOST