Podsumowanie akcji „SpoKREWnieni służbą”

            Strażacy zakończyli akcję „SpoKREWnieni służbą”, która odbywała się pod patronatem szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka na terenie całej Polski. Krew można było oddawać podczas akcji w każdym województwie przez cały marzec. Akcja miała charakter otwarty i mógł w niej wziąć udział każdy.


            Przez cały miesiąc policjanci, strażacy, strażnicy graniczni oraz funkcjonariusze BOR, w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, oddawali krew chorym i ofiarom wypadków. Akcja „SpoKREWnieni służbą” dowiodła, że poświęcenie funkcjonariuszy nie jest pustym hasłem. Przez miesiąc udowodniliśmy, że etos służby jest realny. Oddawanie krwi to przekazywanie daru życia. Nikt nie spodziewał się takiego efektu. 3022 litry krwi: tyle aktualnie mamy na naszym „liczniku” - poinformował szef MSWiA. Minister zaznaczył, że w akcję, poza funkcjonariuszami, włączyło się wiele osób cywilnych.


            W ramach tej akcji strażacy Państwowej Straży Pożarnej zorganizowali 168 zbiórek, w wyniku których zostało oddanych prawie 1700 litrów krwi. Udział w tym sukcesie mieli również strażacy z Małopolski, którzy zebrali 67 050 ml krwi.

List Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji - Pana Mariusza Błaszczaka


Opracowanie: st. kpt. Sebastian Woźniak, rzecznik prasowy małopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP na podstawie informacji KG PSP.

Zdjęcia: archiwum KW PSP Kraków.


2011 KW PSP w Krakowie
Agencja Interaktywna EUROHOST