XIII Samochodowa i VII Motocyklowa Pielgrzymka Strażaków Drogą Papieską z Zakopanego do Ludźmierza.

4 czerwca 2017 r. odbyła się XIII Samochodowa i VII Motocyklowa Pielgrzymka Strażaków Drogą Papieską z Zakopanego do Ludźmierza oraz odprawiona została Msza Św. z okazji Dnia Strażaka w Bazylice Mniejszej w Ludźmierzu.

Strażacka pielgrzymka samochodowo-motocyklowa na trasie Zakopane-Ludźmierz to już czerwcowa tradycja. Z roku na rok przybywa maszyn – zarówno wozów bojowych, jak i motocykli.

Strażacy rano wyjechali z Krzeptówek, aby dojechać do Ludźmierza, gdzie odbywały się kolejne uroczystości. Trasa wiodła szlakiem, który dokładnie 20 lat temu podczas swojej wizyty na Podhalu pokonał Ojciec Święty Jan Paweł II. Tak, jak wtedy witano papieża, tak i dziś na całym Szlaku Papieskim pielgrzymów pozdrawiało wielu mieszkańców, którzy już przyzwyczaili się do corocznych pielgrzymek strażackich 

W uroczystości udział wzięli m.in.: małopolski komendant wojewódzki PSP – nadbrygadier Stanisław Nowak, prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP - Edward Siarka, małopolski kapelan strażaków - ks. mł. bryg. Władysław Kulig, komendant powiatowy PSP w Zakopanem – bryg. Stanisław Galica oraz komendant powiatowy PSP w Nowym Targu – mł. bryg. Mariusz Łaciak.

Galeria zdjęć.

http://motopodhale.info/pielgrzymka-strazacka-szlakiem-papieskim-zakopane-ludzmierz-2017/

 

Opracowanie: st. kpt. Sebastian Woźniak – rzecznik prasowy małopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP, na podstawie: www.motopodhale.info

Zdjęcia: www.motopodhale.info, Zarząd Powiatowy OSP Nowy Targ


2011 KW PSP w Krakowie
Agencja Interaktywna EUROHOST