Premier Beata Szydło na 130-leciu Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeszczach

„Dzięki wam - strażakom - polskie rodziny mogą czuć się bezpiecznie. Zawsze można na was polegać” – podkreślała premier Beata Szydło na sobotnich obchodach 130-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w rodzinnych Brzeszczach.

„Wasze hasło „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” w najlepszy sposób streszcza misję, którą realizujecie o każdej porze dnia i nocy” – premier zwróciła się do strażaków OSP Brzeszcze. To, że jesteście zawsze z nami doceniają Polacy, plasując was jako zawód najwyższego zaufania – dodała.

Szefowa rządu podziękowała strażakom ze swojej rodzinnej miejscowości i gminy za odwagę oraz niezwodne wspieranie społeczności lokalnej zarówno w potrzebie, jak i ważnych dla niej momentach. Kiedy wspólnie pracowaliśmy w samorządzie, zawsze można było na was liczyć i staliście na straży. To, co robiliście przez 130 lat dla naszej miejscowości, będziecie kontynuować – przekonywała premier.

W uroczystości udział wzięli m.in.: premier RP – Beata Szydło, wojewoda małopolski – Piotr Ćwik, małopolski komendant wojewódzki PSP – nadbrygadier Stanisław Nowak, prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP - Edward Siarka oraz komendant powiatowy PSP w Oświęcimiu – bryg. Piotr Filipek.

Ochotnicza Straż Pożarna w Brzeszczach

Aktualnie w OSP Brzeszcze działa 133 strażaków ratowników czynnych, jeden honorowy i ponad 50 osób w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych. Na wyposażeniu jednostki są trzy samochody ratowniczo-gaśnicze oraz specjalistyczny sprzęt ratowniczy.

Galeria zdjęć.

http://oswiecim112.pl/uroczystosci-130-lecia-osp-brzeszcze-udzialem-premier-beaty-szydlo-zdjecia/

Opracowanie: st. kpt. Sebastian Woźniak – rzecznik prasowy małopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP, na podstawie: www.premier.gov.pl

Zdjęcia: Oświęcim112.


2011 KW PSP w Krakowie
Agencja Interaktywna EUROHOST