"Kilometry dla Piotrka" - Podsumowanie akcji

           Po ogłoszeniu apelu, na niespełna dwa tygodnie przed imprezą wiedzieliśmy, że odwrotu już nie ma i musimy się do tego dnia perfekcyjnie przygotować. To był bardzo intensywny czas. Pracowaliśmy ze zdwojoną energią wierząc w powodzenie projektu. Nasz apel spotkał się z życzliwością i przychylnością wielu firm, instytucji oraz ogromnej rzeszy osób prywatnych. Wszyscy oni chętnie oferowali swoje zaangażowanie i pomoc. Nie robimy tego, na co dzień. Nie mamy doświadczenia w organizacji takich imprez. Swoim doświadczeniem wsparła nas miechowska Sekcja Rowerowa, w której jeździ kilku naszych strażaków. Cenne wskazówki udzielone przez kolegów rozwiały nasze wątpliwości.

            Z organizacją na terenie komendy było już łatwiej. Nasze koszary systematycznie odwiedzają grupy uczniów i przedszkolaków. Zdążyliśmy poznać ich potrzeby i zainteresowania naszą pracą. Dodatkową atrakcją był sprzęt pożarniczy udostępniony przez naszych kolegów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 KM PSP oraz Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie. Tradycyjnie już, z nieocenionym wsparciem dla naszych wysiłków pospieszyli strażacy ochotnicy. Na nich zawsze możemy liczyć. Zrobili kawał dobrej roboty pomagając wszędzie tam, gdzie było coś do zrobienia.

            W sobotę 17 września 2016 r. frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Pojawiły się kolejki oczekujących na wpis na listę uczestników. Start na dystans 60 kilometrów odbył się z małym opóźnieniem. Na najdłuższą trasę wyjechało 176 osób, piętnaście minut później 284 osobowa grupa ruszyła na dwudziestkę, a kilka minut za nimi 170 rowerzystów wyjechało na dziesięciokilometrowy odcinek. Po powrocie z trasy każdy rowerzysta otrzymał ciepły posiłek. Przez cały czas do dyspozycji uczestników była woda i owoce. Dzięki wsparciu miejscowych firm oraz Komedy Głównej Państwowej Straży Pożarnej dzieci otrzymały upominki. Najmłodsi mogli również bez ograniczeń korzystać z wielu atrakcji. Przygotowany został pokaz ratownictwa drogowego. Na koniec odbyła się licytacja cennych rzeczy upominków przekazanych nam przez znanych sportowców. Serdecznie dziękujemy zawodowym kolarzom - Karolowi Domagalskiemu, Katarzynie Niewiadomej i Rafałowi Majce, skoczkowi narciarskiemu Kamilowi Stochowi oraz bokserowi Mariuszowi Wachowi.

            Akcja odbiła się szerokim echem, a udział w niej wzięli ludzie w każdym wieku, począwszy od maluchów jadących w gondolach zaczepionych do rowerów swoich rodziców poprzez zorganizowane grupy rowerowe, do seniorów, którzy po kilku latach przerwy odkurzyli swoje rowery, aby wspomóc naszą akcję. Dla niektórych osób przebyty w tym dniu dystans był najdłuższym przejechanym na rowerze odcinkiem i pomimo zmęczenia wszyscy wyrażali ogromne zadowolenie. Obecny w tym dniu na terenie naszych koszar Piotrek podziękował wszystkim zaangażowanym i uczestniczącym w akcji.

            Na co dzień to strażacy udzielają pomocy potrzebującym, tym razem ogromna liczba ludzi pomogła strażakom, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

 

Akcja w liczbach

Liczba zarejestrowanych uczestników:

10 km – 170 osób,

20 km – 284 osoby,

60 km – 176 osób.

Suma zarejestrowanych uczestników: 630 osób.

W sumie przejechaliśmy 17 940 km !!!

 

 Kwota, jaką udało się zebrać na dzień 21.09.2016 roku (opłata startowa, licytacja oraz wpłaty dobrowolne od sponsorów i osób fizycznych) – 53593,93 zł

 

Cały czas można wspierać naszego kolegę Piotrka przekazując dobrowolne środki na konto podane w apelu.  Więcej

 

Link do listy przedmiotów nieodebranych z loterii - więcej

Podsumowanie licytacji - więcej

Szczegóły akcji wraz z apelem i listą osób i firm wspierających - wiecej

                                                                                    

Opracowanie: kpt. Mariusz Idzik, oficer prasowy KP PSP w Proszowicach;

Zdjęcia: archiwum, KP PSP Proszowice.


2011 KW PSP w Krakowie
Agencja Interaktywna EUROHOST