Dzień Otwarty Światowych Dni Młodzieży

Dzień Otwarty Światowych Dni Młodzieży

2 lipca 2016 r., na cztery tygodnie przed największymi uroczystościami Światowych Dni Młodzieży, w budynku Filharmonii Krakowskiej zorganizowany został Dzień Otwarty Światowych Dni Młodzieży, podczas którego Krakowianie mieli możliwość zapytać zarówno o przebieg wydarzeń religijnych i kulturalnych, jak również o funkcjonowaniu miasta w czasie w/w wydarzenia.

Podczas Dnia Otwartego Światowych Dni Młodzieży na pytania Krakowian odpowiadali st. kpt. Sebastian Woźniak z Komendy w Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz st. kpt. Łukasz Szewczyk z Komendy Miejskiej PSP w Krakowie. Ponadto do dyspozycji wszystkich zainteresowanych obecni byli przedstawiciele: Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A., Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania, Straży Granicznej, Straży Miejskiej w Krakowie, Narodowego Funduszu Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej, Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie, Województwa Małopolskiego, Orange Polska oraz pracownicy Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016.

Najwięcej pytań kierowanych do strażaków dotyczyło kwestii bezpieczeństwa. Strażacy zapewniali, że są bardzo dobrze przygotowani, aby zapewnić bezpieczeństwo nie tylko pielgrzymom, ale również mieszkańcom Małopolski. Zwracali uwagę, że zabezpieczenie operacyjne realizowane jest m.in. w oparciu o posterunki czasowe, co pozwala skrócić czas dojazdu do wielu miejsc. Ponadto strażacy udzielali porad związanych z niebezpiecznymi zjawiskami atmosferycznymi jednocześnie wskazując, że szczegółowe informacje w tym zakresie są zawarte m.in. na stronach internetowych komend PSP. Najmłodsi otrzymali od strażaków kolorowanki o charakterze edukacyjno-informacyjnym pn. „Mądre Myszki – radzą wszystkim”.

Dzień Otwarty Światowych Dni Młodzieży był również doskonałą okazją aby zwrócić uwagę mieszkańców Krakowa na kwestie bezpieczeństwa pożarowego oraz zachęcić do wyposażenia mieszkań w autonomiczne czujki dymu i tlenku węgla, tak aby zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz pielgrzymów, których przyjmą do swoich domów.

 

Opracowanie: st. kpt. Sebastian Woźniak, rzecznik prasowy małopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP.

Zdjęcia: archiwum KW PSP Kraków.


2011 KW PSP w Krakowie
Agencja Interaktywna EUROHOST