Świetny występ naszej strażaczki podczas Mistrzostw Świata Strażaków i Policjantów w Waszyngtonie

Już po raz czwarty kpt. Agnieszka Figuła pełniąca na co dzień służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 KM PSP w Krakowie reprezentowała strażaków podczas World Police and Fire Games. W tym roku zawody trwały od 26 czerwca do 5 lipca w Waszyngtonie w Stanach Zjednoczonych. Natomiast pływacy rywalizowali ze sobą w ciągu trzech dni na nowoczesnym obiekcie Aquatic Center w George Mason Uniwersity.

Agnieszka po ciężkim okresie przygotowań wystartowała na swoim koronnym dystansie 100 metrów stylem klasycznym, zajmując pierwsze miejsce – o 0,06 sekundy wyprzedzając reprezentantką Hong Kongu i 0,5 sekundy reprezentantkę Policji ze Stanów Zjednoczonych. Kolejne starty na dystansie 100 metrów stylem dowolnym i 50 metrów stylem klasycznym przyniosły naszej reprezentantce brązowe medale. 

Zawody były debiutem kadeta Patryka Sekuła ze Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Dobrze spisał się na swoim koronnym dystansie 50 metrów stylem grzbietowym, przegrywając zaledwie o 0,04 sekundy brązowy medal. Zwycięstwo przyniósł Patrykowi start w sztafecie, zdobywając z drużyną „Hero of Poland” brąz w konkurencji 4 x 50 metrów stylem zmiennym.


Informację sporządzili: kpt. Agnieszka Figuła, kpt. Łukasz Szewczyk, KM PSP Kraków,

Zdjęcia: archiwum KM PSP w Krakowie.


2011 KW PSP w Krakowie
Agencja Interaktywna EUROHOST