130813

Sukces strażaków z KW PSP w Krakowie na World Police & Fire Games (Mistrzostwach Świata Policjantów i Strażaków)

W dniach 1-10 sierpnia 2013 r. dwóch reprezentantów Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie wystartowało w zmaganiach sportowych  podczas World Police & Fire Games (Mistrzostwach Świata Policjantów i Strażaków) zorganizowanych w Belfaście. Blisko 10000 uczestników zawodów startowało w 56 dyscyplinach sportowych. Dzięki wsparciu nadbrygadiera Andrzeja Mroza - Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP strażacy stanęli do walki w ergowiosłach – kpt. Agnieszka Figuła oraz w zapasach – mł. kpt. Marek Witek  

            Dla naszej reprezentantki był to już trzeci występ na zawodach tej rangi. Do kolekcji 8 medali z poprzednich edycji World Police & Fire Games dołączyła złoto na dystansie 2000 metrów na ergometrze wioślarskim  oraz srebro startując w parze na dystansie 1000 metrów z reprezentantką Rumuni. Jak sama mówi, nie jest usatysfakcjonowana swoimi wynikami, gdyż uzyskane czasy są o parę sekund gorsze niż w poprzednich latach. Niemniej jednak cieszy się z powrotu do sportu po urlopie macierzyńskim i z pewnością pójdzie teraz za ciosem, kontynuując sportową passę.

Niełatwą przeprawę miał natomiast nasz zapaśnik, startujący w stylu klasycznym –  Marek Witek, który już w pierwszej walce spotkał się z reprezentantem Rosji – ostatecznym triumfatorem zawodów. Dzięki sklasyfikowaniu Rosjanina na pierwszym miejscu, nasz reprezentant uzyskał prawo do rywalizacji o trzecie miejsce. Niestety w decydującej walce uległ na punkty zawodnikowi z Indii i ostatecznie ukończył zawody na piątym miejscu. Był to jego debiut w tego typu zawodach i z pewnością zdobyte doświadczenie zaowocuje podczas kolejnych mistrzostw. 

Występ naszych reprezentantów uznać należy za duży sukces.

Więcej informacji na stronie organizatora: http://www.2013wpfg.com

 

informację sporządził: kpt. Sebastian Woźniak

zdjęcia: mł. bryg. Paweł Susło, mł. kpt. Marek Witek

KW PSP Kraków

 


2011 KW PSP w Krakowie
Agencja Interaktywna EUROHOST