09205

Nasi siatkarze triumfują!

         W dniach 20-21 lutego 2009 roku w krakowskiej Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej rozegrano turniej eliminacyjny do kolejnych, XXVI Mistrzostw Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Piłce Siatkowej. Tradycyjnie już trzon reprezentacji Małopolski stanowili strażacy-siatkarze z terenu powiatu wadowickiego.
Drużyna Małopolski rozegrała pięć zwycięskich spotkań: z reprezentacją                               woj. lubelskiego (2–0), z ekipą z Opolszczyzny (2–0), z reprezentacjami Centralnej Szkoły PSP z Częstochowy (2-0) oraz Szkoły Aspirantów PSP z Krakowa (2-0) a także z drużyną z woj. podkarpackiego (2-1), zajmując w turnieju bezapelacyjnie pierwsze miejsce i kwalifikując się tym samym do marcowych finałów Mistrzostw Polski, które rozegrane zostaną na Podlasiu.
Spośród 12 strażaków reprezentujących w roku bieżącym Małopolskę aż 9 służy                       w Komendzie Powiatowej PSP w Wadowicach. Są to: Jacek Żydek, Andrzej Gibas, Dariusz Wołek, Bogusław Matusiak, Piotr Kusina, Zbigniew Pietera, Sławomir Srokosz, Leszek Strojny oraz Grzegorz Rokowski.
Na uwagę zasługuje fakt, że nasza drużyna nie dała szans rywalom w obu turniejach mimo iż występy podstawowego do tej pory gracza - Bogusława Matusiaka były z racji kontuzji symboliczne a najwszechstronniejszy w minionych latach zawodnik - Jarosław Mazur, wskutek kłopotów zdrowotnych w ogóle nie wziął w nich udziału. Należy pamiętać, że w skład drużyny wchodzili również koledzy-strażacy z Nowego Sącza (Dariusz Mucha), Limanowej (Tomasz Kaptur) oraz Oświęcimia (Krzysztof Trawkowski), którzy swą postawą na parkiecie walnie przyczynili się do końcowego tryumfu a ekipę uzupełniali jej opiekunowie – st. kpt. Jacek Kolber z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach oraz kpt. Antoni Hutniczak z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Andrychowie.
Nasi przedstawiciele także poza parkietem okazali się najlepiej przygotowani do imprezy. Jako jedyni w czasie turniejów zareklamowaliśmy walory turystyczne, krajoznawcze, kulturalne nie tylko województwa małopolskiego, ale przede wszystkim powiatu wadowickiego, przekazując uczestnikom zawodów liczne materiały promocyjno-reklamowe w postaci m.in. koszulek, kubków, długopisów, folderów, odznak, płyt, przewodników przygotowane przez Starostwo Powiatowe w Wadowicach oraz wszystkie urzędy miast i gmin z terenu naszego powiatu.


Tekst i foto: st. kpt. Jacek Kolber
Zamieścił: Michał Hankiewicz


2011 KW PSP w Krakowie
Agencja Interaktywna EUROHOST