0505

Wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego

W dniach 25 – 29 maja 2008 r. grupa 31 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej z województwa małopolskiego uczestniczyła w wyjeździe studyjnym do Parlamentu Europejskiego. Jej organizatorem był Pan Bogusław Sonik – polski europarlamentarzysta. Głównym celem wyjazdu było pogłębienie wiedzy na temat Unii Europejskiej poprzez bezpośrednie zapoznanie jego uczestników z najważniejszymi celami polityki i organami Unii Europejskiej, a zwłaszcza ze strukturą i zadaniami Komisji Europejskiej i Europarlamentu.
Podczas przygotowanego spotkania z ww. europosłem ze strony strażaków PSP padały pytania na temat unijnych regulacji prawnych dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa lub służby PSP.
W czasie pobytu w Brukseli oprócz wizyty w budynku Parlamentu Europejskiego uczestnicy wyjazdu gościli również w Stałym Przedstawicielstwie Rzeczypospolitej Polskiej przy Unii Europejskiej, gdzie spotkali się z Panem Tomaszem Wieśniakiem – Radcą Wydziału ds. Parlamentarnych i Prawnych Przedstawicielstwa.

Dodatkowym atutem wyjazdu była możliwość zwiedzenia pięknych starówek Brukseli i Brugii oraz zaznajomienia się z tamtejszą historią i kulturą.


2011 KW PSP w Krakowie
Agencja Interaktywna EUROHOST