0501

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka – 135 lecie powstania Krakowskiej Straży Pożarnej.

                  10 maja br. na Rynku Głównym w Krakowie przy okazji 135-lecia powstania Krakowskiej Straży Pożarnej odbyły się uroczyste Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka. Uroczystość została zorganizowana przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.
Obchody rozpoczęła Msza Święta w Bazylice Mariackiej, celebrowana przez ks. dr Bronisława Fidelusa - Infuata Bazyliki Mariackiej po której nastąpił przemarsz na Rynek Główny, gdzie wręczono odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe.
Na Rynku Głównym odbyły się pokazy sprzętu i sprawności strażackiej  w trakcie których zaprezentowano opuszczanie noszy z Wieży Mariackiej, zjazd ratowników z Wieży z wykorzystaniem technik alpinistycznych, pokaz działań ratowniczo – gaśniczych, a także pokaz samochodów pożarniczych wykorzystywanych przez strażaków w działaniach medycznych, chemicznych, budowlanych technicznych i wodnych.
W uroczystościach uczestniczyli m.in.:
Wojewoda Małopolski - Jerzy Miller,
st. bryg. Piotr Kwiatkowski - Zastępca Komendanta Głównego PSP,
bryg. mgr inż. Andrzej Łabuz - Małopolski Komendant Wojewódzki PSP,
mł. bryg. mgr inż. Ryszard Gaczoł - Komendant Miejski PSP w Krakowie,
prof. Jacek Majchrowski - Prezydent Miasta Krakowa,
Józef Krzyworzeka - Starosta Krakowski,
oraz między innymi przedstawiciele: Rady Miasta Krakowa, Komisji Praworządności, Starostwa Powiatowego, Burmistrzowie i Wójtowie Powiatu Krakowskiego, Straży Miejskiej, Policji, Zarządu Związków OSP RP.

mł. kpt. Tomasz Jelonek


2011 KW PSP w Krakowie
Agencja Interaktywna EUROHOST