0304

Turniej finałowy XXV Mistrzostw Polski Strażaków w Piłce Siatkowej o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej

       W dniach 2-4.04.2008 roku w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Giżycku rozegrano turniej finałowy XXV Mistrzostw Polski Strażaków w Piłce Siatkowej o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Tak jak i w eliminacjach trzon reprezentacji Małopolski stanowili strażacy-siatkarze z terenu powiatu wadowickiego.

Nasza drużyna rozegrała tym razem cztery mecze: z reprezentacją woj. lubelskiego 0-2 (-17, -23), z drużyną z Warmii i Mazur (gospodarz turnieju) 2–0 (-23, -20), z woj. łódzkim 0-2 (-23, -20) oraz w pojedynku o 7. lokatę z reprezentacją Kujaw i Pomorza 2-0 (-20,-22), zajmując w turnieju siódme miejsce. W turnieju zwyciężyła reprezentacja Dolnego Śląska, która w pojedynku finałowym pokonała reprezentację woj. łódzkiego w stosunku 3-1.

Za najlepszego zawodnika reprezentacji Małopolski uznano Dariusza Muchę z Nowego Sącza, któremu okazały puchar ufundowany przez firmę STALMARK Marka Kuźmy z Roczyn wręczył kierownik reprezentacji. Niemniej efektowną pamiątkę w postaci pucharu ufundowanego przez kadrę kierowniczą i dowódczą KP PSP Wadowice i JRG Andrychów otrzymał odchodzący w stan pozasłużbowy weteran parkietów - Marek Dybał,  uczestnik wszystkich finałów, w których brała udział reprezentacja dawnego woj. bielskiego oraz obecnego woj. małopolskiego.

Reprezentacja Małopolski, tak jak i w turnieju eliminacyjnym, okazała się ponownie najlepsza... poza boiskiem. Znowu jako jedyni, obok gospodarzy, w sposób niezwykle skuteczny zareklamowaliśmy walory turystyczne, krajoznawcze, kulturalne nie tylko województwa małopolskiego, ale przede wszystkim Ziemi Wadowickiej i Nowosądecczyzny, przekazując uczestnikom turnieju, a byli nimi przedstawiciele łącznie ośmiu województw, liczne materiały promocyjno-reklamowe w postaci m.in. koszulek, kubków, długopisów, folderów, odznak, płyt, przewodników przekazanych przez Urząd Marszałkowski, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Starostwo Powiatowe w Wadowicach, Urzędy Miejskie w Nowym Sączu, Wadowicach, Andrychowie, Kalwarii Zebrzydowskiej, Urzędy Gmin w Wieprzu, Brzeźnicy, Lanckoronie, Spytkowicach, a także Stowarzyszenie "Na bursztynowym szlaku" z Lanckorony oraz KZWM Ogniochron z Andrychowa.

Mówiąc o sportowym aspekcie turnieju nie można pominąć przy tym roli sympatyków pożarnictwa a zarazem piłki siatkowej w wykonaniu strażackim, którzy i tym razem wsparli przygotowania oraz udział reprezentacji w turnieju. Byli to m.in. Pan Stanisław Sordyl z Roczyn (fundator wspaniałych strojów siatkarskich), ZWM Ogniochron z Andrychowa, Grupa Maspex z Wadowic, Ochotnicza Straż Pożarna z Kozińca oraz Panowie Stanisław Brózda z Zebrzydowic, Edward Pasternak z Brodów, Panowie Tadeusz Mrowiec i Zbigniew Kwarciak z Witanowic, Pan Wit Ziółkowski z Andrychowa oraz Pan Adam Sordyl z Inwałdu.
Wspominając o przygotowaniach do turnieju eliminacyjnego oraz finałowego nie można pominąć roli Pana Dyrektora Gimnazjum nr 1 w Andrychowie, dzięki uprzejmości którego reprezentacja mogła korzystać w czasie treningów ze szkolnej hali sportowej.

Wszystkim wymienionym bardzo dziękujemy za pomoc.

Kierownik reprezentacji st. kpt. Jacek Kolber


2011 KW PSP w Krakowie
Agencja Interaktywna EUROHOST