1201

Międzynarodowe warsztaty służb ratowniczych w Kerpen

W dniach 3-6 grudnia 2008 roku delegacja strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu uczestniczyła w międzynarodowych warsztatach na temat kompleksowego funkcjonowania służb ratowniczych w tym głównie straży pożarnych i ratownictwa medycznego, która odbyła się w Kerpen (Niemcy).
W warsztatach wzięła udział 8 osobowa delegacja w składzie:

st. bryg. Tadeusz Spyra – Komendant Powiatowy PSP w Oświęcimiu
st. kpt. Marek Szklarski
st. kpt. Edward Płonka
asp. sztab. Marek Czardyban
st. asp. Marek Kurzak
st. asp. Jarosław Stachera
asp. Marcin Jończy
oraz kpt. Konrad Konik z Komendy Wojewódzkiej PSP z Krakowa

W trakcie 4 dniowych warsztatów strażacy z Oświęcimia, Kerpen (Niemcy) oraz St. Vith (Belgia) mieli okazję do wymiany wzajemnych doświadczeń oraz prezentacji rozwiązań stosowanych w praktyce zarówno przy prowadzonych działaniach jak i przy sporządzaniu stosownej dokumentacji. W ramach warsztatów była również możliwość zaznajomienia się z funkcjonowaniem nowoczesnego stanowiska kierowania straży pożarnej w Kerpen a także okazja do zapoznania się z systemem ochrony przeciwpożarowej podczas zwiedzenia dużego zakładu produkcyjnego na terenie miasta.

Warsztaty zorganizowane zostały przez Miasto Kerpen przy współudziale środków finansowych Unii Europejskiej. Było to pierwsze tego typu spotkanie przedstawicieli straży pożarnych trzech krajów unijnych, podczas którego podjęto próbę gruntownego przedstawienia systemów ratowniczych funkcjonujących na terenie Polski, Niemiec i Belgii.

Wyjazd strażaków z Oświęcimia zrealizowany został przy  wsparciu Małopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa.

zamieścił: sekc. Łukasz Buczek


2011 KW PSP w Krakowie
Agencja Interaktywna EUROHOST