Zapraszamy na Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 25-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej

Zapraszamy na Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 25-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej

Nadbrygadier Stanisław Nowak - Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej serdecznie zaprasza do udziału w Wojewódzkich Obchodach Dnia Strażaka połączonych z jubileuszem 25-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej. W ramach uroczystości odbędzie się oddanie do użytkowania zmodernizowanej i rozbudowanej strażnicy bocheńskich strażaków. Uroczystości odbędą się na Rynku Bocheńskim oraz w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Bochni, ul. Poniatowskiego 7. Są to jedyne uroczystości tej rangi w województwie małopolskim w bieżącym roku. Honorowy patronat nad uroczystością objął Pan Mariusz Błaszczak - Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. W uroczystościach wezmą udział znamienici goście.

             Uroczystości rozpoczną się 19 maja 2017 roku o godz. 10.00 Mszą Świętą w Bazylice Mniejszej pw. Św. Mikołaja w Bochni, pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Andrzeja Jeża. – Ordynariusza Diecezji Tarnowskiej.

             Po Mszy Świętej  o godz. 11:30  rozpocznie  się uroczysty apel na Rynku Bocheńskim. Podczas apelu, nastąpi wręczenie odznaczeń i awansów przyznanych strażakom oraz osobom wspierającym ochronę przeciwpożarową z terenu województwa małopolskiego.

                Po apelu, około godz. 13:00 odbędzie się uroczysta defilada i przemarsz pododdziałów marszowych i zmotoryzowanych ulicami miasta do budynku Komendy Powiatowej PSP w Bochni.

                Na godz. 13:30 zaplanowano uroczyste otwarcie i poświęcenie nowej siedziby Komendy Powiatowej PSP w Bochni.

                Szczególnie gorąco zapraszamy mieszkańców Bochni i powiatu bocheńskiego na Piknik Strażacki zorganizowany na Rynku Bocheńskim od godz. 15.00. Szczególnie dużo atrakcji przygotowaliśmy dla najmłodszych – będzie miasteczko strażackie  z torem zręcznościowym, gdzie będzie można poczuć się jak strażak, podać  wodę z węża pożarniczego, zaliczyć szereg sprawności  - wszystko w atmosferze radości i zabawy. Ponadto prezentowane będą samochody ratowniczo-gaśnicze, sprzęt ratowniczy, można będzie poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej na profesjonalnym fantomie. W ramach pikniku, w celu regeneracji sił, zapraszamy również na strażacki poczęstunek – tradycyjną grochówkę z kotła.

Zapraszamy na Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 25-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej oraz z oddaniem do użytku zmodernizowanej i rozbudowanej strażnicy Komendy Powiatowej PSP w Bochni

 
2011 KW PSP w Krakowie
Agencja Interaktywna EUROHOST