Ratownik

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Bochni

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Bochni

7 czerwca 2019 r. Małopolski Komendant Wojewódzki st. bryg. Marek Bębenek uczestniczył  w Obchodach Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej w Bazylice Św. Mikołaja, po której nastąpił przemarsz pododdziałów na dziedziniec  Komendy Powiatowej PSP w Bochni.

Podniosłym elementem apelu było poświęcenie i wręczenie sztandaru dla Komendy Powiatowej PSP w Bochni. Poświęcenia sztandaru dokonał ks. prałat Ryszard Podstołowicz – Proboszcz Parafii p.w. Św. Mikołaja Biskupa w Bochni w asyście o. bryg. Władysława Kuliga – Kapelana małopolskich strażaków. Przekazując sztandar, akt jego ufundowania odczytał przedstawiciel fundatorów  – starosta bocheński Adam Korta, natomiast wręczenie sztandaru w imieniu  Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji nastąpiło z rąk nadbryg. Marka Jasińskiego – Zastępcy  Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Funkcjonariuszom komendy PSP w Bochni wręczono odznaczenia i medale oraz akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Na pamiątkę obchodów jubileuszowych dokonano również poświęcenia i odsłonięcia kamiennego obelisku z tablicą pamiątkową, który stanął przed wejściem głównym do Komendy.

W uroczystości wzięli udział posłowie i senatorowie na sejm PR, Radni Sejmiku Województwa Małopolskiego, starosta powiatu, burmistrzowie i wójtowie gmin, przedstawiciele podmiotów i instytucji z terenu powiatu bocheńskiego współpracujących z Komendą Powiatową PSP w Bochni.

Obchody Dnia Strażaka uświetnił występ Orkiestry Dętej Okulice. W godzinach popołudniowych odbył się również Piknik Strażacki, który zgromadził wielu mieszkańców miasta i okolic.

Więcej informacji i galeria zdjęć
2011 KW PSP w Krakowie
Agencja Interaktywna EUROHOST